Track Stars App All-National Indoor High School Team

by Winners Only 5 months ago in culture

Morgan Smalls named nation's top athlete

Track Stars App All-National Indoor High School Team
Morgan Smalls

For the first time ever the Track Stars App announces its All-National Indoor High School Team. Click the links below to download the world's first video streaming app for women's track and field for iPhone and Android users.

Track Stars App, available for iPhone and iPad users at: https://apps.apple.com/us/app/track-stars/id1489617224

Track Stars App, available for Android users at: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.app.trackstar

National Athlete of the Year

Morgan Smalls, School: Panther Creek (North Carolina)

Morgan Smalls had the best high jump and triple jump marks in the country during the 2019-20 indoor season. She also posted the second best long jump performance in the nation.

National Sprinter of the Year

Talitha Diggs, School: Saucon Valley (Pennsylvania)

Talitha Diggs won state titles in the 200- and 400-meter dashes. She also took the 300-meters crown at the NYRR Millrose Games.

National Runner of the Year

Marlee Starliper, School: Northern (Pennsylvania)

After capturing the 1,500-meter run title at the NYRR Millrose Games, Marlee Starliper showed everyone who was the best distance runner in Pennsylvania when she won state championships in the mile and 3,000-meter races.

National Hurdler of the Year

Alexandra Webster, Club: Ferrari Track Club, School: The Woodlands (Texas)

Alexandra Webster faced two of the top 10 hurdlers in the nation to win the 60-meter hurdles championship at the Texas Tech Under Armor High School Classic.

National Jumper of the Year

Morgan Smalls, School: Panther Creek (North Carolina)

Nobody dominated in jumps like Smalls. She took indoor state titles in the long jump, triple jump and high jump competitions.

National Thrower of the Year

Monique Hardy, School: Webster Thomas (New York)

Hardy threw her way to eight wins in weight throw competition during the season. She scored a win at the NYRR Millrose Games where she recorded the nation's best throw, on her way to becoming the New York state champion.

All-National Sprinters

Talitha Diggs, School: Saucon Valley (Pennsylvania)

Michaela Francois, Club: Xtreme Force Track, School: Weiss (Texas)

Shawnti Jackson, School: Wakefield (North Carolina)

Serena Clark, School: Lakota East (Ohio)

Aaliyah Pyatt, School: Massaponax (Virginia)

Trinity Price, Club: ATL Zoom Athletics Club (Georgia)

Athing Mu, Club: Trenton Track (New Jersey)

Shaniya Hall, School: Bullis (Maryland)

Kate Jendrezak, Club: Seattle Speed Track, School: Eastside Catholic (Washington)

Skylynn Blue-Williams, School: North Central (Indiana)

All-National Runners

Marlee Starliper, School: Northern (Pennsylvania)

Roisin Willis, Club: Stevens Point Area Running Club, School: Stevens Point (Wisconsin)

Sophia Gorriaran, School: Moses Brown, (Rhode Island)

Victoria Vanriele, School: Governor Livingston (New Jersey)

Bailey Goggans, School: Marble Falls (Texas)

Taryn Parks, School: Green Antrim (Pennsylvania)

Jenna Hutchins, Club: Science Hill, School: Science Hill (Tennessee)

Katelyn Tuohy, School: North Rockland (New York)

Karrie Baloga, School: Cornwall Central (New York)

Ella Kurto, School: Saratoga Springs (New York)

All-National Hurdlers

Alexandra Webster, Club: Ferrari Track Club, School: The Woodlands (Texas)

Aasia Laurencin, Club: Motor City Track, School: Oak Park (Michigan)

Kerrigan Myers, School: Galion (Ohio)

Jalaysiya Smith, Club: North Texas Cheetahs Track, School: DeSoto (Texas)

Jayla Hollis, Club: North Texas Cheetahs Track, School: DeSoto (Texas)

All-National Jumpers

Morgan Smalls, School: Panther Creek (North Carolina)

Sydney Billington, School: Bentonville (Arkansas)

Jenna Rogers, School: Rutherford (New Jersey)

Emma Gates, Club: Step ur Game Up School: Cascade (Oregon)

Leah Pasqualetti, School: Orchard Park (New York)

Mia Manson, Club: Above the Bar Track Club School: Monarch (Colorado)

Sydney Horn, School: Manheim Township (Pennsylvania)

Taylor Starkey, Club: Arizona Pole Vault Academy Club School: Casteel (Arizona)

Claire Bryant, School: Houston Memorial (Texas)

Chelsea Mitchell, School: Canton (Connecticut)

Cloey Fare, School: Harlem (Illinois)

Alissa Braxton, School: Commack (New York)

Rieko Wilford, Club: (Alpha Speed Academy Club) School: Curtis (Washington)

Nadia Saunders, School: North Rockland (New York)

All-National Throwers

Monique Hardy, School: Webster Thomas (New York)

Maria Deaviz, School: Souderton Area (Pennsylvania)

Emma Callahan, School: Shenango (Pennsylvania)

Jayden Ulrich, School: Wood River (Illinois)

KeAyla Dove, Club: All-American Throwers Club, School: Houston Cypress Lakes (Texas)

Natalia Surdej, School: Lancaster Central (New York)

Kira Linder, School: Horace Greeley (New York)

Emma Kowalski, School: Hilliard Darby (Ohio)

culture
Winners  Only
Winners Only
Read next: Why AEW's Chris Jericho Truly Deserves a Thank You
Winners Only
See all posts by Winners Only